Chemické přípravky

Všechny z následujících přípravků se používají k úpravě, údržbě a opracování nerez ocelí.

Leštící pasty zelené
Leštící pasty zelené
Gel mořící
Gel mořící
Přípravek čistící
Přípravek čistící
Sprej na čištění a ošetření nerezu
Sprej na čištění a ošetření nerezu
Konzervace na nerez
Konzervace na nerez
Řezné kapaliny Molyslip MWF
Řezné kapaliny Molyslip MWF
Řezná pasta Molyslip MCC
Řezná pasta Molyslip MCC
Pasta na šroubové spoje
Pasta na šroubové spoje
 

Leštící pasta Pragopol zelená II

Je určena ke konečnému leštění nerezu, oceli, chrómu a hliníku látkovými kotouči. Pasta je sušší.
Balení: hranol 1,3 kg nebo váleček 125 ml

Leštící pasta Pragopol zelená III

Pro první a druhý stupeň leštění nerezu, oceli a mosazi látkovými kotouči. Jedna z nejagresivnějších past. Je také sušší.
Balení: hranol 1,3 kg
 

Gel mořící

Přípravek je určen k moření povrchů dílů, svárů a jejich okolí nerez austenitických ocelí. Nanáší se odolnějším štětcem (máme v nabídce štětec pro moření šíři 1" a 2") nebo speciálním postřikovacím zařízením na svár a jeho okolí nebo mořenou plochu. Po vymoření za cca 20 - 60 min. dle potřeby je možno dočistit mořené místo nerezovým kartáčem nebo jiným vhodným brusivem na nerez ocel. Nakonec se provede oplach vodou. Pozor přípravek je značně kyselý!
Balení: 1,3 kg
 

Přípravek čistící na nerez

Používá se k vyjasnění povrchu, odstraňuje povrchovou korozi, úsady z vody, čistí povrch. K dočištění je možno přidat do přípravku jemné brusivo (dodáme) a mechanicky povrch dočistit. Přípravek nenarušuje lesk ani strukturu povrchu. Aplikuje se nanesením v tenké vrstvě, nejlépe molitanovou houbou. Po zreagování za cca 15 - 30 min. se ošetřená plocha opláchne vodou, nechá oschnout. Případně nakonzervuje. Pozor přípravek je kyselý!
Balení: 1,2 kg
 

Sprej na čištění a ošetření nerez oceli NSF

Čistí a ošetřuje nerezové plochy v jednom pracovním kroku. Odstraňuje běžné znečištění, otisky prstů, šmouhy i mastnotu. Vytváří na povrchu dlouhotrvající ochranný film odpuzující vodu a zabraňuje dalšímu znečištění. Neobsahuje silikon. Nastříká se na povrch výrobku, nechá se chvíli působit a potom se rozetře suchým měkkým hadrem nebo utěrkou. Výborný pomocník pro montáže a údržbu nerez interiérů, obložení, kuchyní a spotřebičů, sanitu, dílenské provozy apod. 
NSF A7 - schváleno pro použití v potravinářském průmyslu bez přímého styku s potravinami.
Balení: 400 ml
 

Konzervace (konzervační přípravek na nerez a měď)

Prostředek pro konečnou úpravu vnějších ploch nerez výrobků. Částečně čistí, sjednocuje povrch a zabraňuje tvorbě omaků a znečištění. Ošetřený povrch odpuzuje vodu a lépe se udržuje. Je vhodný pro všechny druhy povrchů - tryskané, broušené, leštěné... Nanáší se na suchý povrch měkkým hadrem, kde se rozleští. Pozor HOŘLAVINA I. tř.
Balení: 1 litr
 

Řezná kapalina MWF pro obrábění kovů

Řezná kapalina pro strojní obrábění a tváření s obsahem molybdenu. Koncentrát syntetické chladící kapaliny pro obrábění kovů.
Zelená kapalina ve vodě nerozpustná.

MWF je koncentrovaný roztok osahující unikátní, v oleji rozpustnou molybdenovou složku spolu s aditivy zamezujícími "svařování" materiálů za extrémě vysokých tlaků. Vytváří ochranný povlak molysulfidu MoS, který má vysoce kluzné vlastnosti a současně odolnost vůči extrémním tlakům. Tento povlak odolává i velkým tlačným silám vytvářených pracovním nástrojem. Při zpracovávání houževnatých ocelí a tažných materiálů, lze pozorovat výrazné zvýšení řezných tlaků. To může mít za následek hromadění materiálu na ostří nástroje a přehřívání. To vede ke zrychlenému otupení řezného nástroje. U vysoce houževnatých materiálů, nerezavějících ocelí apod. doprovodné jevy jako místní kalení v důsledku vysoké teploty a vznik povrchové mazlavé vrstvy mají velice rychle za následek přehřívání a nepřesnost výroby. Povlak MoS na ostří nástroje vytváří vysoce kluzný povrch usnadňující obrábění materiálu a tím i výrazné snížení vzniklého tepla, tedy zlepšení pracovních podmínek řezného nástroje. Pokud použijeme aditivum MoS, je problém odvodu tepla a snížení tření řešen současně. U nerezových ocelí lze dosáhnout dramatických zvýšení řezných rychlostí a přesnosti obrábění. Výrazné jsou i úspory na prodloužení životnosti nástrojů.
MWF by měl být nanášen přímo na řezný nástroj nebo obrobek tam, kde dochází k obrábění či tváření. Jeho aditiva pro vysokotlaké podmínky pomáhají zamezovat svařování a obrábět houževnaté kovy a lehké slitiny. MWF je zvláště užitečný pro frézování, řezání závitů, protahování a výrobu ozubených kol. Tam, kde se používá minerální řezný olej, lze použít příměs MWF v množství 5 až 25%.
Balení: 100 ml, 500 ml, 5 lt
 

Řezná pasta Molyslip MCC

Řezná pasta pro strojní obrábění.                                                    
Černá ve vodě nerozpustná pasta.
 
Jedná se o efektivní mazací prostředek pro obrábění kovů. Je zvláště účinná při obrábění problémových kovů, nerezových ocelí, titanových slitin... Účinnost tohoto produktu je založena na vlastnostech aditiv pro vysoké tlaky (sirné a fosforečné sloučeniny, obohacené molybden - disulfidem MoS2). Pastová konzistence je dosažena pomocí směsi vazelíny s technickým lanolínem. Pastu je vhodné používat při operacích jako je vrtání, protlačování, řezání, protahování a všech závitořezných operacích. Další aplikace lze nalézt v oblasti tváření materiálů, jako např. při lisování, vytlačování a ohýbání.
Pastu lze nanášet pomocí stěrky (nebo podobným nástrojem) přímo na nástroj nebo obrobek. Menší nástroje mohou být "namočeny" přímo do pasty.
MCC je pasta s nízkou teplotou tání určená pro obrábění všech druhů kovů včetně nejnáročnějších kovů a slitin jako například titan a nimonic. Poskytuje vynikající odolnost a mazání i za extrémních tlaků.
MCC vylepšuje obráběcí výkon a povrch výrobku. Snížení tření prodlužuje životnost nástrojů a umožňuje rychlejší úběr materiálu.
Balení: 450 g
 

Pasta na šroubové spoje Molykote 1000

Molykote 1000 je vysoce výkonné mazivo bez niklu a olova poskytující špičkovou ochranu šroubových spojů v širokém rozsahu teplot. Používá se jako prevence proti zadření nebo zapečení závitových spojů, které se opakovaně montují a demontují, např. pro matice, šrouby, čepy, svorníky, panty apod. Pasta Molykote 1000 odolává mrazu od -30°C, jako vysokoteplotní mazivo chrání do velmi vysoké teploty až do 650°C a současně umožňuje vysokou zatížitelnost závitů tlakem. Pasta na šrouby Molykote 1000 nabízí ideální použití v korozním prostředí, kde je třeba zajistit snadnou demontáž závitových spojení nebo předpětí po dotažení přesným utahovacím momentem. Vysokoteplotní pasta s tuhými mazivy Molykote 1000 poskytuje dlouhodobou ochranu závitů v náročném prostředí průmyslu.
Balení: 100 g