Chemické přípravky

Všechny z následujících přípravků se používají k úpravě, údržbě a opracování nerez ocelí.

společná chemie
chemie Galchem
 

Leštící pasta Pragopol zelená II

Je určena ke konečnému leštění nerezu, oceli, chrómu a hliníku látkovými kotouči. Pasta je sušší.
Balení: hranol 1,3 kg nebo váleček 125 ml

Leštící pasta Pragopol zelená III

Pro první a druhý stupeň leštění nerezu, oceli a mosazi látkovými kotouči. Jedna z nejagresivnějších past. Je také sušší.
Balení: hranol 1,3 kg
 

Gel mořící

Přípravek je určen k moření povrchů dílů, svárů a jejich okolí nerez austenitických ocelí. Nanáší se odolnějším štětcem (máme v nabídce štětec pro moření šíři 1" a 2") nebo speciálním postřikovacím zařízením na svár a jeho okolí nebo mořenou plochu. Po vymoření za cca 20 - 60 min. dle potřeby je možno dočistit mořené místo nerezovým kartáčem nebo jiným vhodným brusivem na nerez ocel. Nakonec se provede oplach vodou. Pozor přípravek je značně kyselý!
Balení: 1,3 kg
 

Přípravek čistící na nerez

Používá se k vyjasnění povrchu, odstraňuje povrchovou korozi, úsady z vody, čistí povrch. K dočištění je možno přidat do přípravku jemné brusivo (dodáme) a mechanicky povrch dočistit. Přípravek nenarušuje lesk ani strukturu povrchu. Aplikuje se nanesením v tenké vrstvě, nejlépe molitanovou houbou. Po zreagování za cca 15 - 30 min. se ošetřená plocha opláchne vodou, nechá oschnout. Případně nakonzervuje. Pozor přípravek je kyselý!
Balení: 1,2 kg
 

Sprej na čištění a ošetření nerez oceli NSF

Čistí a ošetřuje nerezové plochy v jednom pracovním kroku. Odstraňuje běžné znečištění, otisky prstů, šmouhy i mastnotu. Vytváří na povrchu dlouhotrvající ochranný film odpuzující vodu a zabraňuje dalšímu znečištění. Neobsahuje silikon. Nastříká se na povrch výrobku, nechá se chvíli působit a potom se rozetře suchým měkkým hadrem nebo utěrkou. Výborný pomocník pro montáže a údržbu nerez interiérů, obložení, kuchyní a spotřebičů, sanitu, dílenské provozy apod. 
NSF A7 - schváleno pro použití v potravinářském průmyslu bez přímého styku s potravinami.
Balení: 400 ml
 

Konzervace (konzervační přípravek na nerez a měď)

Prostředek pro konečnou úpravu vnějších ploch nerez výrobků. Částečně čistí, sjednocuje povrch a zabraňuje tvorbě omaků a znečištění. Ošetřený povrch odpuzuje vodu a lépe se udržuje. Je vhodný pro všechny druhy povrchů - tryskané, broušené, leštěné... Nanáší se na suchý povrch měkkým hadrem, kde se rozleští. Pozor HOŘLAVINA I. tř.
Balení: 1 litr
 

Řezná kapalina MWF pro obrábění kovů

Řezná kapalina pro strojní obrábění a tváření s obsahem molybdenu. Koncentrát syntetické chladící kapaliny pro obrábění kovů.
Zelená kapalina ve vodě nerozpustná.

MWF je koncentrovaný roztok osahující unikátní, v oleji rozpustnou molybdenovou složku spolu s aditivy zamezujícími "svařování" materiálů za extrémě vysokých tlaků. Vytváří ochranný povlak molysulfidu MoS, který má vysoce kluzné vlastnosti a současně odolnost vůči extrémním tlakům. Tento povlak odolává i velkým tlačným silám vytvářených pracovním nástrojem. Při zpracovávání houževnatých ocelí a tažných materiálů, lze pozorovat výrazné zvýšení řezných tlaků. To může mít za následek hromadění materiálu na ostří nástroje a přehřívání. To vede ke zrychlenému otupení řezného nástroje. U vysoce houževnatých materiálů, nerezavějících ocelí apod. doprovodné jevy jako místní kalení v důsledku vysoké teploty a vznik povrchové mazlavé vrstvy mají velice rychle za následek přehřívání a nepřesnost výroby. Povlak MoS na ostří nástroje vytváří vysoce kluzný povrch usnadňující obrábění materiálu a tím i výrazné snížení vzniklého tepla, tedy zlepšení pracovních podmínek řezného nástroje. Pokud použijeme aditivum MoS, je problém odvodu tepla a snížení tření řešen současně. U nerezových ocelí lze dosáhnout dramatických zvýšení řezných rychlostí a přesnosti obrábění. Výrazné jsou i úspory na prodloužení životnosti nástrojů.
MWF by měl být nanášen přímo na řezný nástroj nebo obrobek tam, kde dochází k obrábění či tváření. Jeho aditiva pro vysokotlaké podmínky pomáhají zamezovat svařování a obrábět houževnaté kovy a lehké slitiny. MWF je zvláště užitečný pro frézování, řezání závitů, protahování a výrobu ozubených kol. Tam, kde se používá minerální řezný olej, lze použít příměs MWF v množství 5 až 25%.
Balení: 100 ml, 500 ml, 5 lt
 

Řezná pasta Molyslip MCC

Řezná pasta pro strojní obrábění.                                                    
Černá ve vodě nerozpustná pasta.
 
Jedná se o efektivní mazací prostředek pro obrábění kovů. Je zvláště účinná při obrábění problémových kovů, nerezových ocelí, titanových slitin... Účinnost tohoto produktu je založena na vlastnostech aditiv pro vysoké tlaky (sirné a fosforečné sloučeniny, obohacené molybden - disulfidem MoS2). Pastová konzistence je dosažena pomocí směsi vazelíny s technickým lanolínem. Pastu je vhodné používat při operacích jako je vrtání, protlačování, řezání, protahování a všech závitořezných operacích. Další aplikace lze nalézt v oblasti tváření materiálů, jako např. při lisování, vytlačování a ohýbání.
Pastu lze nanášet pomocí stěrky (nebo podobným nástrojem) přímo na nástroj nebo obrobek. Menší nástroje mohou být "namočeny" přímo do pasty.
MCC je pasta s nízkou teplotou tání určená pro obrábění všech druhů kovů včetně nejnáročnějších kovů a slitin jako například titan a nimonic. Poskytuje vynikající odolnost a mazání i za extrémních tlaků.
MCC vylepšuje obráběcí výkon a povrch výrobku. Snížení tření prodlužuje životnost nástrojů a umožňuje rychlejší úběr materiálu.
Balení: 450 g
 

Pasta na šroubové spoje Molykote 1000

Molykote 1000 je vysoce výkonné mazivo bez niklu a olova poskytující špičkovou ochranu šroubových spojů v širokém rozsahu teplot. Používá se jako prevence proti zadření nebo zapečení závitových spojů, které se opakovaně montují a demontují, např. pro matice, šrouby, čepy, svorníky, panty apod. Pasta Molykote 1000 odolává mrazu od -30°C, jako vysokoteplotní mazivo chrání do velmi vysoké teploty až do 650°C a současně umožňuje vysokou zatížitelnost závitů tlakem. Pasta na šrouby Molykote 1000 nabízí ideální použití v korozním prostředí, kde je třeba zajistit snadnou demontáž závitových spojení nebo předpětí po dotažení přesným utahovacím momentem. Vysokoteplotní pasta s tuhými mazivy Molykote 1000 poskytuje dlouhodobou ochranu závitů v náročném prostředí průmyslu.
Balení: 100 g